O nás

30. září 2015 v 14:58 |  O nás

Ahoj, mé jméno je Míša. Lásku ke zvířátům ale hlavně kočíčkám už jsem v sobě objevila jako malé dítě, od mala jsem výrůstala se zvířaty a tak mi to zůstalo i do dnes.

Není pro mě nic krásnějšího než pomoci na svět novému krásnému stvoření, které pak obdaruje novou rodinu svou láskou, roztomilostí a společností na dlouhá léta. Aby tomu ale tak bylo, je potřeba vést chov řádně, dodržovat chovný řád a prostě dělat to, jak se to dělat má.

Nebojím se otevřeně mluvit o problematice dnešních špatných "chovatelů" kteří za zrozením ať už koťátek, štěňátek či jiných zvířátek vidí pouze výdělek. Aby tyto chovatelé dosáhli výdělku, zanevřou na velmi důležité věci jako je chovný řád, zdravotní testy aj.
Setkala jsem se i s takovou "chovatelkou" (bohužel) která nešla k veterináři s koťátkem které ji spadlo z okna a poranilo si nohu (stále se divím jak může nechat chovatelka kočku v okně bez dozoru, bez ochranné sítě..), protože by operace byla přece moc nákladná, a také nebude testovat kočičky, protože to by se jí pak přece nevyplatilo a neměla by dostatečný výdělek. To že pak novým majitelům umřou koťátka ji nevadí, to už jí nezajímá a řešit to nebude, dočkáte se pak jen sprostých nadávek.
Bohužel i takový jsou chovatelé... samozřejmě všemu se zamezit nedá, některé nemoce jsou nevyzpytatelné (jako třeba u lidí rakovina) a někdy se s tím nedá nic dělat. Ale takové FIV, FeLV, PKD se testovat dá a proč neudělat maximum proto, aby byla koťátka zdravá? Protože jsou zdravotní testy nákladné? To potom vypovídá o "chovateli" o jeho vztahu ke zvířatům.
Proto prosím, řádně vybírejte CHS odkud si odnesete své koťátko, a nerozhodujte se podle ceny!

Tohle je ale jedna část příběhu, proč si dát pozor kde si koupíte koťátko. Druhá část je o plemenitbě a genetice.
Záměrem chovatelství je je odchov zdravých, typových koťátěk které ponesou znaky daného plemene. Chovatelé řádně volí vhodné rodiče a nesmí práskat vrhy pel mel a ve výsledku tu máme britky, které vlastně vůbec jako britky nevypadají (toto se děje u těch "špatných chovatelů").

Tohle vše je ale na velmi dlouhé povídání, proto zde pod článek poznačím nějaké odkazy obsáhlejších stránek na tohle téma.

Naše koťátka vychováváme s láskou a péči, spí s námi v posteli, mají přístup do všech prostor našeho domu a proto jsou jejich povahy úžasné, mazlivé a přátelské. Naše kočičky mají v domě i vlastní pokoj (kde mají dveře samozřejmě stále otevřené) se škrabadli, hračky a pelíšky a tam mají klid na svůj odpočinek.
Prodáváme pouze koťátka s průkazem původu, do nových domovů odcházejí plně očkovaná a odčervená a rodiče jsou testovani na FeLV, FIV, PKD sono srdce- HCM s negativnim výsledkem.http://www.bricat.cz/vyber_kote.htm
http://www.goisovka.cz/

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama